Varsinais-Suomen Viesti 13.8.2000

H21

1. Delta -1 02:41:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Esa Orava A02 32:16 136: 4:11 115: 9:09 91: 12:32 96: 14:39 101: 16:55 102: 18:26 85: 21:16 80: 23:19 107: 27:14 137: 31:03 100: 32:13
2 Miika Hernelahti A03 32:39 134: 6:04 115: 9:55 93: 13:40 97: 15:40 101: 17:57 102: 19:22 85: 22:09 80: 24:08 109: 27:59 137: 31:49 100: 32:57
3 Samuli Launiainen A04 34:05 135: 6:19 88: 9:48 94: 15:36 114: 17:50 101: 19:13 102: 20:39 85: 23:30 80: 25:43 110: 30:04 137: 33:03 100: 34:12
4 Jonne Lakanen A05 30:45 135: 5:54 115: 9:23 94: 13:18 114: 15:16 101: 16:36 102: 18:03 85: 20:42 80: 22:38 70: 23:46 109: 26:39 137: 29:58 100: 31:08
5 Jani Lakanen A01 31:23 136: 3:28 88: 8:20 91: 12:01 96: 14:12 101: 16:13 102: 17:36 85: 20:13 80: 22:16 69: 23:33 107: 26:26 137: 29:19 100: 30:21

2. SK Pohjantähti -1 02:45:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Kokkoniemi A01 35:02 136: 6:12 88: 11:32 91: 15:43 96: 18:06 101: 20:33 102: 22:04 85: 24:53 80: 26:56 69: 28:49 107: 31:52 137: 35:32 100: 36:52
2 Timo Joensuu A02 34:44 136: 5:01 115: 10:27 91: 14:12 96: 16:28 101: 18:50 102: 20:26 85: 23:18 80: 25:28 107: 29:48 137: 33:28 100: 34:44
3 Teuvo Heimonen A03 33:35 134: 6:08 115: 10:29 93: 14:10 97: 16:33 101: 18:47 102: 20:10 85: 22:52 80: 25:34 109: 29:31 137: 33:09 100: 34:25
4 Timo Karppinen A04 31:28 135: 5:16 88: 8:38 94: 12:57 114: 14:48 101: 16:16 102: 17:42 85: 20:34 80: 22:33 110: 27:03 137: 30:16 100: 31:25
5 Pasi Ikonen A05 31:07 135: 4:52 115: 7:57 94: 11:59 114: 15:21 101: 16:39 102: 17:59 85: 20:25 80: 22:08 70: 23:12 109: 25:37 137: 28:58 100: 30:02

3. Turun Metsänkävijät -1 02:46:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Manu Mutka A05 34:25 135: 5:39 115: 9:10 94: 13:52 114: 16:18 101: 17:36 102: 19:00 85: 21:45 80: 23:44 70: 26:27 109: 29:35 137: 33:07 100: 34:27
2 Harri Poutiainen A01
3 Mikko Knuuti A02
4 Joni Kemppi A03 33:36 134: 6:00 115: 10:14 93: 14:00 97: 16:05 101: 18:32 102: 19:59 85: 22:55 80: 25:02 109: 28:47 137: 32:26 100: 33:39
5 Toni Louhisola A04 30:32 135: 4:26 88: 7:44 94: 11:52 114: 14:13 101: 15:42 102: 17:06 85: 19:41 80: 21:31 110: 25:33 137: 28:22 100: 29:30

4. Pargas IF -1 02:47:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mats Dahlen A03 31:58 134: 5:41 115: 9:19 93: 12:40 97: 14:47 101: 17:00 102: 18:28 85: 21:14 80: 23:16 109: 27:03 137: 30:50 100: 32:01
2 Sören Nymalm A05 34:18 135: 6:06 115: 9:51 94: 14:18 114: 16:35 101: 18:07 102: 19:42 85: 22:48 80: 24:54 70: 26:16 109: 29:16 137: 32:52 100: 34:05
3 Jaakko Järvistö A01 34:52 136: 4:46 88: 9:48 91: 13:52 96: 16:08 101: 18:21 102: 19:48 85: 22:45 80: 24:47 69: 27:13 107: 30:09 137: 33:35 100: 34:50
4 Samuli Salmenoja A02 34:37 136: 5:30 115: 10:22 91: 13:47 96: 18:22 101: 20:29 102: 21:58 85: 24:46 80: 26:46 107: 30:52 137: 34:08 100: 35:19
5 Kenneth Cederberg A04 31:16 135: 4:14 88: 7:23 94: 11:40 114: 14:23 101: 15:45 102: 17:07 85: 19:37 80: 21:24 110: 26:11 137: 29:08 100: 30:14

5. Rajamäen Rykmentti -1 02:47:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Janne Kempas A04 34:29 135: 6:02 88: 9:36 94: 14:15 114: 16:24 101: 17:46 102: 19:22 85: 22:11 80: 24:23 110: 29:14 137: 32:56 100: 34:15
2 Mika Honkasalo A01 33:15 136: 4:59 88: 10:08 91: 13:55 96: 16:05 101: 18:22 102: 19:52 85: 22:36 80: 24:37 69: 26:08 107: 28:58 137: 32:15 100: 33:32
3 Mika Kantola A02 34:36 136: 6:02 115: 11:23 91: 15:22 96: 17:29 101: 19:45 102: 21:18 85: 24:12 80: 26:25 107: 30:52 137: 34:25 100: 35:46
4 Ari Laapas A03 33:30 134: 6:19 115: 10:33 93: 14:25 97: 16:31 101: 18:58 102: 20:32 85: 23:23 80: 25:27 109: 29:07 137: 32:46 100: 33:58
5 Jukka Erkkilä A05 31:45 135: 4:34 115: 8:00 94: 11:58 114: 14:04 101: 15:30 102: 17:07 85: 19:49 80: 21:46 70: 22:59 109: 25:48 137: 29:31 100: 30:41

6. IF Femman -1 02:50:27

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Petri Saari A03 32:28 134: 5:21 115: 9:10 93: 12:51 97: 14:56 101: 17:15 102: 18:39 85: 21:26 80: 23:32 109: 27:15 137: 31:19 100: 32:33
2 Lucas Nylund A04 36:25 135: 7:34 88: 11:37 94: 16:46 114: 19:08 101: 20:34 102: 22:06 85: 24:50 80: 26:56 110: 31:49 137: 35:21 100: 36:34
3 Anders Hjerpe A05 37:19 135: 9:04 115: 12:39 94: 17:46 114: 19:48 101: 21:18 102: 22:53 85: 25:43 80: 27:49 70: 29:03 109: 32:10 137: 35:55 100: 37:11
4 Ilkka Leppävuori A01 32:46 136: 4:59 88: 10:04 91: 13:42 96: 15:52 101: 18:05 102: 19:36 85: 22:24 80: 24:38 69: 26:02 107: 28:53 137: 32:09 100: 33:20
5 Kim Fagerudd A02 31:28 136: 3:27 115: 8:29 91: 11:33 96: 13:34 101: 15:43 102: 17:12 85: 19:55 80: 21:55 107: 25:56 137: 29:19 100: 30:29

7. Turun Suunnistajat -1 02:50:46

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mika Venho A01 34:47 136: 6:01 88: 11:13 91: 15:27 96: 17:34 101: 19:53 102: 21:27 85: 24:13 80: 26:23 69: 28:08 107: 31:20 137: 35:01 100: 36:21
2 Jyrki Nieminen A04 35:04 135: 6:43 88: 10:23 94: 15:25 114: 17:40 101: 19:12 102: 20:49 85: 23:40 80: 25:51 110: 30:29 137: 33:54 100: 35:09
3 Petri Laaksonen A05 35:29 135: 7:29 115: 11:08 94: 15:24 114: 17:41 101: 19:05 102: 20:39 85: 23:41 80: 25:51 70: 27:13 109: 30:16 137: 34:27 100: 35:43
4 Tero Heikkilä A02 34:11 136: 5:00 115: 10:10 91: 14:21 96: 16:28 101: 18:40 102: 20:18 85: 23:17 80: 25:22 107: 29:33 137: 33:01 100: 34:16
5 Janne Salmi A03 31:13 134: 4:06 115: 8:08 93: 11:28 97: 13:31 101: 15:47 102: 17:07 85: 19:53 80: 21:44 109: 25:20 137: 28:55 100: 30:02

8. Lapuan Virkiä -1 02:51:57

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Hietala A03 33:15 134: 6:09 115: 9:58 93: 13:36 97: 15:45 101: 18:04 102: 19:37 85: 22:24 80: 24:25 109: 28:28 137: 32:42 100: 33:54
2 Jari Hautala A01 34:37 136: 5:58 88: 11:15 91: 14:55 96: 17:15 101: 19:29 102: 21:01 85: 23:44 80: 25:53 69: 27:28 107: 30:28 137: 33:46 100: 35:04
3 Tapio Karppi A02 35:19 136: 6:25 115: 11:40 91: 14:59 96: 17:08 101: 19:27 102: 21:00 85: 23:58 80: 26:13 107: 31:08 137: 35:04 100: 36:26
4 Toni Närvä A04 35:42 135: 6:25 88: 10:06 94: 15:34 114: 17:54 101: 19:30 102: 21:07 85: 24:26 80: 26:33 110: 31:34 137: 34:44 100: 36:02
5 Jarkko Hautala A05 33:02 135: 5:02 115: 8:27 94: 12:56 114: 15:01 101: 16:26 102: 17:48 85: 20:37 80: 22:44 70: 23:58 109: 26:55 137: 30:44 100: 31:58

9. Ikaalisten Nouseva Voima -1 02:54:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Rene Ottesson A04
2 Ari Kotiharju A05 33:47 135: 7:28 115: 10:57 94: 15:03 114: 17:23 101: 18:50 102: 20:18 85: 22:59 80: 25:01 70: 26:17 109: 29:23 137: 32:55 100: 34:13
3 Jukka Pohjonen A01 33:58 136: 4:45 88: 9:48 91: 13:30 96: 15:39 101: 17:54 102: 19:29 85: 22:21 80: 24:31 69: 26:07 107: 29:08 137: 32:39 100: 33:54
4 Pasi Pikkarainen A02 37:24 136: 4:57 115: 10:34 91: 16:59 96: 19:15 101: 21:43 102: 23:13 85: 25:59 80: 28:05 107: 32:49 137: 36:13 100: 37:28
5 Heikki Laine A03 35:01 134: 4:15 115: 8:52 93: 12:44 97: 14:51 101: 17:20 102: 19:28 85: 22:29 80: 24:43 109: 28:57 137: 32:35 100: 33:50

10. Hiisirasti -1 02:55:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jani Vahala A05 34:58 135: 7:50 115: 11:24 94: 16:17 114: 19:03 101: 20:30 102: 22:03 85: 24:52 80: 26:59 70: 28:15 109: 31:36 137: 35:37 100: 36:59
2 Timo Asikainen A04 34:51 135: 6:27 88: 9:59 94: 14:45 114: 17:03 101: 18:33 102: 20:10 85: 23:02 80: 25:15 110: 30:01 137: 33:35 100: 34:49
3 Timo Torpo A01 37:32 136: 6:00 88: 11:54 91: 15:33 96: 17:39 101: 19:53 102: 21:24 85: 24:33 80: 26:48 69: 29:38 107: 32:24 137: 36:06 100: 37:24
4 Lasse Lempainen A02 34:39 136: 4:29 115: 9:26 91: 13:03 96: 15:14 101: 17:33 102: 19:16 85: 22:26 80: 24:50 107: 29:25 137: 33:16 100: 34:24
5 Raimo Turtinen A03 33:19 134: 3:47 115: 8:41 93: 12:15 97: 14:35 101: 17:08 102: 18:43 85: 21:31 80: 23:53 109: 27:44 137: 31:13 100: 32:19

11. Hämeenlinnan Suunnistajat -1 02:58:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Virtanen A03
2 Asko Lautamäki A02 36:01 136: 4:48 115: 10:10 91: 14:06 96: 16:18 101: 18:55 102: 20:37 85: 23:41 80: 25:57 107: 30:30 137: 34:14 100: 35:36
3 Niklas Björkqvist A04 36:01 135: 6:56 88: 10:46 94: 16:36 114: 18:49 101: 20:25 102: 22:04 85: 24:54 80: 27:15 110: 31:53 137: 35:15 100: 36:28
4 Vladimir Kozlov A05 32:39 135: 5:58 115: 9:18 94: 13:41 114: 15:50 101: 17:12 102: 19:02 85: 21:46 80: 23:52 70: 25:09 109: 28:03 137: 31:46 100: 32:59
5 Saku Kolkkala A01 39:46 136: 4:31 88: 9:44 91: 16:36 96: 18:45 101: 21:18 102: 23:15 85: 26:11 80: 28:19 69: 29:41 107: 32:52 137: 37:14 100: 38:28

12. Rasti-Kurikka -1 02:59:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Nurmela A01
2 Esa Kurki A05
3 Esa Kuoppala A02 36:09 136: 5:15 115: 10:49 91: 14:19 96: 16:33 101: 18:52 102: 20:29 85: 23:38 80: 26:15 107: 30:56 137: 34:40 100: 36:05
4 Matti Peltonen A03 38:00 134: 6:18 115: 11:19 93: 16:03 97: 18:39 101: 21:19 102: 23:03 85: 26:04 80: 28:31 109: 32:54 137: 36:54 100: 38:12
5 Jarno Kallio-Könnö A04 36:34 135: 5:14 88: 9:46 94: 16:32 114: 18:47 101: 20:13 102: 21:37 85: 24:27 80: 26:32 110: 31:01 137: 34:17 100: 35:30

13. RastiVarsat -1 02:59:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sergei Sibilev A05 34:13 135: 7:14 115: 10:41 94: 14:51 114: 18:00 101: 19:23 102: 20:58 85: 23:42 80: 25:50 70: 27:07 109: 30:07 137: 34:12 100: 35:31
2 Marko Laaksonen A04 39:48 135: 7:04 88: 10:55 94: 16:53 114: 19:40 101: 21:21 102: 22:59 85: 26:15 80: 28:46 110: 34:17 137: 38:08 100: 39:37
3 Jari Lehtonen A01 32:37 136: 5:11 88: 9:56 91: 13:42 96: 15:38 101: 17:55 102: 19:34 85: 22:16 80: 24:19 69: 25:41 107: 28:24 137: 31:42 100: 32:56
4 Jarkko Ryyppö A02 35:39 136: 4:41 115: 10:04 91: 13:31 96: 15:50 101: 18:25 102: 20:08 85: 23:12 80: 25:53 107: 30:17 137: 34:01 100: 35:26
5 Jussi Pohjola A03 37:28 134: 6:29 115: 10:42 93: 14:35 97: 16:48 101: 19:32 102: 21:07 85: 24:14 80: 26:41 109: 31:09 137: 35:18 100: 36:32

14. Pargas IF -2 02:59:53

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vesa Koskinen A03 34:17 134: 7:56 115: 12:02 93: 16:05 97: 18:12 101: 20:38 102: 22:13 85: 25:03 80: 27:17 109: 31:26 137: 35:24 100: 36:45
2 Fredrik Bergström A02 35:36 136: 5:33 115: 10:57 91: 14:34 96: 16:46 101: 19:05 102: 20:39 85: 23:32 80: 25:48 107: 30:46 137: 34:42 100: 36:12
3 Björn Frisk A04 37:10 135: 7:16 88: 11:01 94: 16:53 114: 19:05 101: 20:40 102: 22:21 85: 25:16 80: 27:33 110: 32:33 137: 35:50 100: 37:12
4 Henrik Lindberg A05 37:13 135: 7:08 115: 11:01 94: 16:02 114: 18:18 101: 19:48 102: 21:29 85: 24:31 80: 26:58 70: 28:21 109: 31:56 137: 36:16 100: 37:34
5 Jarkko Laine A01 35:35 136: 3:31 88: 8:42 91: 12:51 96: 15:32 101: 18:02 102: 19:46 85: 22:39 80: 24:44 69: 26:26 107: 29:44 137: 33:23 100: 34:34

15. Turun Suunnistajat -2 03:02:45

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jani Tamminen A05 34:39 135: 8:15 115: 11:50 94: 16:08 114: 18:24 101: 19:55 102: 21:34 85: 24:24 80: 26:30 70: 27:45 109: 30:59 137: 35:01 100: 36:24
2 Eero Pietilä A03 35:02 134: 5:44 115: 9:45 93: 13:39 97: 15:58 101: 18:51 102: 20:30 85: 23:21 80: 25:32 109: 29:42 137: 33:37 100: 35:00
3 Pasi Hongisto A04 36:57 135: 7:41 88: 11:13 94: 17:08 114: 19:24 101: 21:01 102: 22:41 85: 25:28 80: 27:41 110: 32:32 137: 35:57 100: 37:13
4 Juha Vaininen A01 37:14 136: 5:58 88: 11:51 91: 16:09 96: 18:26 101: 21:02 102: 22:41 85: 25:33 80: 27:54 69: 29:53 107: 32:52 137: 36:48 100: 38:12
5 Pekka Halla A02 38:52 136: 3:58 115: 9:47 91: 13:53 96: 16:28 101: 19:07 102: 20:59 85: 24:27 80: 26:52 107: 32:19 137: 36:08 100: 37:34

16. Hauhon Sisu -1 03:03:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pasi Lehtonen A04 34:18 135: 8:01 88: 11:39 94: 16:38 114: 19:08 101: 20:31 102: 22:00 85: 24:46 80: 26:55 110: 31:58 137: 35:10 100: 36:28
2 Jukka-Pekka Rantio A05 33:42 135: 7:20 115: 10:48 94: 15:00 114: 17:13 101: 18:41 102: 20:07 85: 22:48 80: 24:51 70: 26:11 109: 29:13 137: 32:46 100: 34:04
3 Mikko Reitti A01 35:48 136: 5:25 88: 10:37 91: 14:39 96: 16:54 101: 19:09 102: 20:46 85: 23:45 80: 26:01 69: 27:46 107: 31:08 137: 34:56 100: 36:15
4 Timo Suuriniemi A02 39:43 136: 5:18 115: 11:16 91: 15:57 96: 18:10 101: 20:25 102: 22:01 85: 25:01 80: 27:11 107: 31:31 137: 38:39 100: 39:55
5 Jussi-Pekka Kauppi A03 39:41 134: 4:16 115: 11:44 93: 15:15 97: 18:25 101: 20:59 102: 24:20 85: 27:12 80: 29:30 109: 33:06 137: 37:00 100: 38:20

17. Vehkalahden Veikot -1 03:03:39

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jarkko Heikkinen A02 32:34 136: 4:47 115: 9:57 91: 13:06 96: 15:13 101: 17:24 102: 18:53 85: 21:48 80: 23:52 107: 27:48 137: 31:37 100: 32:59
2 Perttu Mäkelä A04 40:51 135: 7:07 88: 15:11 94: 20:03 114: 22:48 101: 24:13 102: 25:48 85: 28:54 80: 31:12 110: 35:47 137: 39:24 100: 40:42
3 Simo-Pekka Fincke A05 37:35 135: 7:10 115: 10:58 94: 15:40 114: 19:00 101: 20:38 102: 22:40 85: 25:40 80: 27:52 70: 29:13 109: 32:28 137: 36:11 100: 37:26
4 Mikko Karhu A01 36:53 136: 5:21 88: 10:58 91: 14:54 96: 18:01 101: 20:32 102: 22:04 85: 24:55 80: 27:08 69: 28:39 107: 32:01 137: 35:48 100: 37:03
5 Tero Föhr A03 35:45 134: 4:49 115: 10:23 93: 14:22 97: 16:50 101: 19:21 102: 21:01 85: 23:50 80: 25:51 109: 29:48 137: 33:13 100: 34:28

18. Angelniemen Ankkuri -1 03:05:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Paganus A05 40:04 135: 6:45 115: 10:50 94: 18:28 114: 20:40 101: 22:20 102: 24:24 85: 27:34 80: 30:03 70: 31:30 109: 34:40 137: 38:37 100: 39:54
2 Timo Parttimaa A02 35:47 136: 4:42 115: 10:17 91: 13:33 96: 17:46 101: 19:57 102: 21:32 85: 24:40 80: 26:44 107: 31:03 137: 34:24 100: 35:41
3 Janne Lehto A03 37:58 134: 6:08 115: 10:30 93: 15:12 97: 17:26 101: 19:59 102: 21:47 85: 24:57 80: 27:28 109: 32:12 137: 36:34 100: 37:55
4 Juha-Pekka Andelmaa A04 39:02 135: 5:40 88: 9:57 94: 18:05 114: 20:22 101: 21:58 102: 23:34 85: 26:25 80: 28:36 110: 33:32 137: 37:39 100: 39:00
5 Sami Hämälistö A01 32:20 136: 3:32 88: 8:26 91: 12:20 96: 14:40 101: 16:53 102: 18:19 85: 21:02 80: 22:58 69: 24:22 107: 27:11 137: 30:18 100: 31:25

19. Kangasala SK -1 03:05:12

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jani Virta A04
2 Tuomas Kivelä A03
3 Panu Teittinen A05 35:51 135: 6:37 115: 10:18 94: 15:17 114: 17:25 101: 19:08 102: 20:48 85: 24:05 80: 26:11 70: 27:30 109: 30:38 137: 34:46 100: 36:09
4 Petri Ikävalko A01 39:10 136: 5:41 88: 11:10 91: 15:32 96: 17:49 101: 21:02 102: 22:58 85: 25:58 80: 29:53 69: 31:25 107: 34:44 137: 38:17 100: 39:35
5 Riku Rintanen A02

20. KooVee -1 03:05:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Petri Heliö A01 34:54 136: 6:17 88: 11:29 91: 15:38 96: 17:53 101: 20:12 102: 21:43 85: 24:32 80: 26:48 69: 28:13 107: 31:39 137: 35:08 100: 36:33
2 Kai Pasonen A03 38:09 134: 5:58 115: 10:31 93: 15:04 97: 17:32 101: 20:27 102: 22:06 85: 25:20 80: 27:47 109: 32:30 137: 36:26 100: 37:59
3 Sami Rantanen A04 44:00 135: 7:38 88: 11:50 94: 19:19 114: 22:38 101: 24:33 102: 26:31 85: 29:52 80: 32:34 110: 38:25 137: 42:33 100: 43:57
4 Jarmo Mauriala A05 34:30 135: 6:11 115: 9:47 94: 14:42 114: 17:09 101: 18:44 102: 20:21 85: 23:20 80: 25:31 70: 26:45 109: 29:31 137: 33:15 100: 34:27
5 Tero Mamia A02 34:07 136: 3:47 115: 9:11 91: 12:53 96: 15:04 101: 17:25 102: 18:57 85: 21:59 80: 24:06 107: 28:25 137: 31:43 100: 32:56

21. Lounais-Hämeen Rasti -1 03:07:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mika Jouhki A02 35:00 136: 6:23 115: 11:34 91: 15:46 96: 17:59 101: 20:29 102: 22:06 85: 25:00 80: 27:06 107: 31:45 137: 35:20 100: 36:44
2 Reijo Bister A01 34:31 136: 5:05 88: 10:04 91: 14:26 96: 16:34 101: 18:44 102: 20:18 85: 23:06 80: 25:17 69: 26:50 107: 29:53 137: 33:25 100: 34:37
3 Jukka Lanki A03 33:57 134: 6:05 115: 10:18 93: 14:17 97: 16:35 101: 18:54 102: 20:18 85: 23:02 80: 25:27 109: 29:20 137: 33:20 100: 34:33
4 Harri Koskinen A04 39:21 135: 6:45 88: 10:32 94: 17:08 114: 19:35 101: 21:18 102: 23:00 85: 26:18 80: 28:59 110: 34:29 137: 38:27 100: 39:50
5 Markku Kytäjä A05 44:40 135: 7:07 115: 12:34 94: 18:42 114: 21:01 101: 23:00 102: 25:00 85: 27:58 80: 30:16 70: 31:36 109: 35:04 137: 41:58 100: 43:15

22. MS Parma -2 03:08:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Marko Suuronen A02 32:29 136: 5:00 115: 9:59 91: 13:11 96: 15:19 101: 17:33 102: 19:10 85: 22:02 80: 24:13 107: 28:07 137: 31:45 100: 33:04
2 Mikko Määttä A01 35:12 136: 5:28 88: 12:03 91: 16:04 96: 18:15 101: 20:29 102: 21:59 85: 24:44 80: 26:49 69: 28:24 107: 31:18 137: 34:34 100: 35:52
3 Pasi Tölkkö A03 34:44 134: 7:05 115: 11:17 93: 15:15 97: 17:28 101: 19:55 102: 21:30 85: 24:26 80: 26:41 109: 30:40 137: 34:26 100: 35:46
4 Thomas Ekström A04 44:58 135: 7:28 88: 11:17 94: 23:22 114: 26:06 101: 27:44 102: 29:36 85: 32:42 80: 35:13 110: 40:29 137: 43:43 100: 45:16
5 Juho Pietilänaho A05 41:35 135: 6:07 115: 10:58 94: 16:34 114: 20:13 101: 21:54 102: 23:45 85: 27:04 80: 29:45 70: 31:08 109: 35:01 137: 39:10 100: 40:34

23. Hyvinkään Rasti -1 03:10:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tapani Partanen A02 36:13 136: 7:05 115: 12:28 91: 16:23 96: 18:41 101: 21:20 102: 22:57 85: 25:54 80: 28:02 107: 33:18 137: 37:17 100: 38:37
2 Janne Karri A03 41:29 134: 5:27 115: 11:41 93: 15:55 97: 18:29 101: 20:57 102: 22:31 85: 26:02 80: 28:33 109: 35:37 137: 39:55 100: 41:17
3 Tero Niemi A04 41:42 135: 6:00 88: 10:08 94: 16:35 114: 21:09 101: 22:46 102: 24:45 85: 28:05 80: 30:26 110: 35:32 137: 40:05 100: 41:22
4 Janne Salomäki A05 35:11 135: 6:39 115: 10:10 94: 15:42 114: 17:50 101: 19:12 102: 20:39 85: 23:49 80: 25:49 70: 27:11 109: 30:05 137: 33:46 100: 35:02
5 Esa Niinimäki A01 35:33 136: 4:01 88: 9:17 91: 13:48 96: 16:00 101: 18:19 102: 19:53 85: 22:50 80: 25:06 69: 26:42 107: 29:43 137: 33:19 100: 34:33

24. IF Femman -2 03:10:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Niklas Lindell A03 34:12 134: 8:32 115: 12:30 93: 16:27 97: 19:01 101: 21:27 102: 23:01 85: 25:42 80: 27:48 109: 31:59 137: 35:54 100: 37:10
2 Jan Vesterback A04 36:15 135: 7:11 88: 11:18 94: 16:12 114: 18:29 101: 19:54 102: 21:32 85: 24:23 80: 26:36 110: 31:28 137: 34:53 100: 36:17
3 Jan Torrkulla A05 36:56 135: 6:42 115: 10:36 94: 16:06 114: 18:17 101: 19:50 102: 21:32 85: 24:28 80: 26:42 70: 27:54 109: 31:00 137: 35:35 100: 36:53
4 Ove Haldin A01 43:37 136: 4:58 88: 11:02 91: 18:39 96: 22:28 101: 25:07 102: 27:05 85: 30:18 80: 32:56 69: 34:57 107: 38:24 137: 42:16 100: 43:39
5 Mika Lehtonen A02 39:34 136: 3:49 115: 9:36 91: 13:54 96: 16:09 101: 20:08 102: 21:50 85: 24:58 80: 27:12 107: 32:20 137: 36:18 100: 38:16

25. Delta -2 03:10:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jari Laitamäki A05 34:10 135: 6:33 115: 10:02 94: 14:06 114: 16:26 101: 17:52 102: 19:21 85: 22:07 80: 24:17 70: 26:40 109: 29:23 137: 33:07 100: 34:26
2 Markku Kaartinen A01 33:29 136: 5:21 88: 10:31 91: 14:14 96: 16:24 101: 18:43 102: 20:13 85: 22:55 80: 24:56 69: 26:34 107: 29:28 137: 32:43 100: 34:00
3 Sami Levijoki A02 37:15 136: 4:38 115: 10:34 91: 14:36 96: 16:55 101: 19:25 102: 21:03 85: 24:11 80: 26:42 107: 31:35 137: 35:37 100: 36:56
4 Olli Moisander A03 45:16 134: 5:55 115: 13:23 93: 18:46 97: 21:31 101: 24:32 102: 26:57 85: 30:36 80: 33:08 109: 38:35 137: 43:22 100: 44:57
5 Arvo Paulin A04 40:41 135: 6:25 88: 11:01 94: 16:47 114: 19:18 101: 21:00 102: 22:44 85: 26:01 80: 28:25 110: 34:32 137: 38:09 100: 39:31

26. Espoon Suunta -1 03:14:41

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Mäkilä A02 37:10 136: 6:48 115: 12:17 91: 16:05 96: 18:22 101: 21:18 102: 22:49 85: 25:40 80: 27:47 107: 33:57 137: 38:10 100: 39:31
2 Sami Louekari A05 44:55 135: 7:27 115: 12:36 94: 21:15 114: 23:54 101: 25:34 102: 27:22 85: 30:47 80: 33:42 70: 35:13 109: 38:51 137: 43:20 100: 44:47
3 Juha Miettinen A01 39:26 136: 4:41 88: 9:24 91: 13:10 96: 17:27 101: 19:38 102: 21:10 85: 23:58 80: 26:05 69: 27:58 107: 33:36 137: 37:42 100: 39:06
4 Antti Parjanne A03 37:48 134: 6:33 115: 12:05 93: 16:18 97: 18:27 101: 20:53 102: 22:45 85: 25:49 80: 27:53 109: 32:17 137: 36:23 100: 37:41
5 Leo Pyymäki A04 35:20 135: 4:35 88: 8:04 94: 13:19 114: 15:41 101: 17:41 102: 19:17 85: 22:14 80: 24:13 110: 29:49 137: 33:08 100: 34:17

27. Turun Metsänkävijät -2 03:14:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jarno Kukonlehto A01
2 Petri Rintala A02 39:38 136: 6:17 115: 14:11 91: 17:50 96: 19:59 101: 23:43 102: 25:22 85: 28:28 80: 30:29 107: 34:54 137: 38:16 100: 39:33
3 Henri Eskola A03 39:05 134: 6:12 115: 10:40 93: 15:08 97: 17:39 101: 20:21 102: 22:00 85: 25:23 80: 27:56 109: 33:25 137: 37:35 100: 38:57
4 Mikko Ääri A04 42:06 135: 7:27 88: 12:14 94: 18:37 114: 22:24 101: 23:50 102: 26:02 85: 29:23 80: 31:50 110: 37:07 137: 40:30 100: 41:51
5 Sami Virta A05 37:45 135: 5:21 115: 9:11 94: 14:39 114: 17:09 101: 18:44 102: 20:34 85: 23:58 80: 26:26 70: 27:44 109: 31:13 137: 35:17 100: 36:31

28. SippuRasti -1 03:16:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Karelo A02 35:02 136: 7:59 115: 13:20 91: 17:09 96: 19:32 101: 22:01 102: 23:34 85: 26:30 80: 28:36 107: 33:20 137: 37:04 100: 38:27
2 Antti Kiljunen A05 37:51 135: 6:23 115: 10:03 94: 15:22 114: 17:22 101: 18:47 102: 20:25 85: 23:10 80: 25:21 70: 29:29 109: 32:28 137: 36:14 100: 37:46
3 Tomi Kurhinen A01 45:27 136: 5:07 88: 10:51 91: 15:46 96: 21:18 101: 24:03 102: 25:46 85: 29:05 80: 31:41 69: 33:13 107: 40:02 137: 44:05 100: 45:26
4 Harri Vainio A03 36:50 134: 6:30 115: 10:41 93: 14:59 97: 17:14 101: 19:57 102: 21:40 85: 24:51 80: 27:05 109: 31:19 137: 35:23 100: 36:45
5 Tero Suutari A04 41:03 135: 6:45 88: 13:52 94: 19:13 114: 21:32 101: 23:06 102: 24:47 85: 27:55 80: 30:11 110: 35:04 137: 38:51 100: 40:05

29. Hämeenlinnan Suunnistajat -2 03:17:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Pietilä A01 34:56 136: 6:05 88: 11:14 91: 15:24 96: 17:32 101: 20:09 102: 21:42 85: 24:31 80: 26:32 69: 28:12 107: 31:37 137: 35:15 100: 36:32
2 Jari Erkkilä A02 39:17 136: 5:07 115: 10:41 91: 14:36 96: 18:11 101: 20:37 102: 22:13 85: 25:25 80: 27:54 107: 32:43 137: 37:35 100: 39:05
3 Mika Ternola A03 44:23 134: 6:03 115: 12:56 93: 19:28 97: 23:22 101: 26:07 102: 28:16 85: 31:29 80: 33:54 109: 38:38 137: 42:51 100: 44:09
4 Olli Ranta A04
5 Olle Kärner A05 36:56 135: 5:48 115: 9:43 94: 15:02 114: 17:12 101: 18:50 102: 20:48 85: 23:50 80: 25:57 70: 27:15 109: 30:25 137: 34:21 100: 35:41

30. Angelniemen Ankkuri -2 03:25:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomo Mäkelä A03 36:28 134: 8:38 115: 12:28 93: 16:10 97: 18:10 101: 20:28 102: 22:06 85: 24:58 80: 27:06 109: 33:41 137: 37:57 100: 39:17
2 Erkko Pyy A05
3 Vesa Mäkinen A01 41:03 136: 4:48 88: 10:47 91: 15:14 96: 19:13 101: 22:04 102: 23:46 85: 26:57 80: 29:59 69: 31:41 107: 35:08 137: 39:44 100: 41:04
4 Mika Hämälistö A02 40:17 136: 6:13 115: 13:20 91: 17:19 96: 20:17 101: 22:44 102: 24:33 85: 27:24 80: 30:17 107: 35:35 137: 39:07 100: 40:28
5 Hannu Pyy A04 48:42 135: 7:10 88: 12:02 94: 20:50 114: 24:01 101: 26:06 102: 28:22 85: 32:11 80: 35:03 110: 41:07 137: 45:46 100: 47:18

31. Rasti88 -1 03:27:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Markku Laaksonen A04 39:02 135: 7:17 88: 11:08 94: 17:30 114: 20:53 101: 22:26 102: 24:05 85: 27:13 80: 29:32 110: 34:46 137: 38:21 100: 39:48
2 Timo Jaarinen A03 38:18 134: 6:05 115: 11:48 93: 16:54 97: 19:00 101: 21:39 102: 23:19 85: 26:26 80: 28:38 109: 32:37 137: 36:51 100: 38:11
3 Pekka Kujanpää A05 43:52 135: 7:25 115: 13:52 94: 19:56 114: 22:36 101: 24:27 102: 26:30 85: 29:55 80: 32:33 70: 34:04 109: 37:40 137: 42:16 100: 43:40
4 Osmo Hongisto A01 41:48 136: 5:07 88: 13:31 91: 17:58 96: 20:36 101: 23:32 102: 25:21 85: 28:36 80: 31:19 69: 32:55 107: 36:13 137: 40:07 100: 41:28
5 Juha-Pekka Strömberg A02 44:03 136: 4:29 115: 10:40 91: 14:26 96: 18:08 101: 21:06 102: 23:11 85: 26:28 80: 28:57 107: 35:20 137: 41:37 100: 42:54

32. Suomusjärven Sisu -1 03:29:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Yliluikki A03 32:21 134: 5:27 115: 9:11 93: 12:51 97: 14:53 101: 17:15 102: 18:39 85: 21:21 80: 23:28 109: 27:15 137: 31:14 100: 32:23
2 Rauno Hakala A01 35:16 136: 5:39 88: 10:44 91: 14:44 96: 16:54 101: 19:16 102: 20:56 85: 23:48 80: 25:46 69: 27:16 107: 30:45 137: 34:33 100: 35:52
3 Visa Koponen A02 37:37 136: 5:15 115: 10:49 91: 15:07 96: 17:27 101: 19:55 102: 21:32 85: 24:43 80: 27:28 107: 32:35 137: 36:21 100: 37:43
4 Mika Kerkola A04 43:05 135: 7:02 88: 11:22 94: 17:07 114: 21:55 101: 26:05 102: 28:08 85: 31:17 80: 33:30 110: 38:53 137: 42:17 100: 43:37
5 Sakari Parttimaa A05 1:01:28 135: 6:13 115: 16:44 94: 27:06 114: 31:08 101: 32:46 102: 34:45 85: 37:50 80: 43:43 70: 48:14 109: 54:45 137: 59:03 100: 1:00:17

33. Laitilan Jyske -1 03:36:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reijo Anttila A05 45:38 135: 7:09 115: 12:11 94: 18:04 114: 21:07 101: 23:00 102: 25:02 85: 29:07 80: 31:51 70: 33:30 109: 37:42 137: 43:31 100: 45:13
2 Jussi Elo A02 37:42 136: 5:01 115: 10:53 91: 14:55 96: 17:11 101: 19:59 102: 21:35 85: 24:51 80: 27:16 107: 32:01 137: 35:57 100: 37:21
3 Esa Sainio A03 48:46 134: 7:42 115: 14:05 93: 19:33 97: 22:52 101: 26:08 102: 28:37 85: 32:41 80: 35:58 109: 41:37 137: 47:06 100: 48:56
4 Jukka Suominen A04 41:30 135: 8:38 88: 12:35 94: 18:27 114: 21:05 101: 22:55 102: 24:47 85: 28:13 80: 30:43 110: 36:17 137: 40:20 100: 41:46
5 Juha-Matti Suominen A01 43:05 136: 4:04 88: 11:47 91: 17:06 96: 19:52 101: 22:40 102: 24:14 85: 27:27 80: 29:51 69: 32:19 107: 36:30 137: 40:44 100: 41:59

34. Rasti-Lukko -1 03:37:24

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Janne Kallioniemi A01 38:32 136: 5:54 88: 11:23 91: 15:34 96: 18:06 101: 20:46 102: 22:32 85: 25:45 80: 28:23 69: 30:04 107: 33:32 137: 37:59 100: 39:32
2 Carl Marttinen A04 46:21 135: 6:58 88: 14:58 94: 21:21 114: 23:55 101: 26:08 102: 27:49 85: 31:55 80: 34:21 110: 41:21 137: 44:39 100: 46:01
3 Jyrki Kaunismäki A05 44:51 135: 7:39 115: 12:21 94: 18:54 114: 21:51 101: 25:17 102: 27:18 85: 30:39 80: 33:17 70: 34:59 109: 38:54 137: 43:41 100: 45:09
4 Jyri Kyllästinen A02 40:18 136: 6:38 115: 12:39 91: 16:23 96: 18:56 101: 21:27 102: 24:02 85: 27:11 80: 29:29 107: 35:06 137: 38:58 100: 40:21
5 Mika Pihala A03 47:20 134: 6:58 115: 12:10 93: 19:24 97: 24:29 101: 27:14 102: 29:45 85: 33:09 80: 35:41 109: 40:09 137: 44:45 100: 46:06

35. Suunta Sepot -1 03:48:51

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Mäkelä A05 40:22 135: 6:16 115: 10:16 94: 16:17 114: 19:23 101: 21:11 102: 23:06 85: 26:25 80: 28:49 70: 30:13 109: 33:45 137: 38:27 100: 40:01
2 Lassi Seppälä A03 51:22 134: 8:34 115: 16:34 93: 20:55 97: 23:40 101: 32:00 102: 33:44 85: 36:59 80: 39:34 109: 44:44 137: 49:42 100: 51:15
3 Mika Mustalahti A04 46:38 135: 8:19 88: 12:57 94: 20:24 114: 23:16 101: 24:58 102: 26:58 85: 31:00 80: 34:11 110: 40:42 137: 45:19 100: 46:59
4 Tatu Saari A01 44:20 136: 6:16 88: 13:06 91: 18:27 96: 21:31 101: 24:42 102: 26:26 85: 30:12 80: 33:00 69: 34:51 107: 38:52 137: 42:44 100: 44:12
5 Pasi Lahtinen A02 46:08 136: 4:26 115: 13:02 91: 17:16 96: 20:24 101: 23:38 102: 25:44 85: 29:08 80: 32:06 107: 38:10 137: 43:17 100: 44:47

36. Suomusjärven Sisu -2 04:25:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kimmo Vuorela A04 41:59 135: 6:44 88: 12:09 94: 17:58 114: 20:57 101: 22:38 102: 24:50 85: 28:08 80: 30:36 110: 36:11 137: 40:33 100: 42:03
2 Harri Sinnelä A02 51:52 136: 6:47 115: 14:36 91: 20:29 96: 23:34 101: 27:19 102: 30:52 85: 35:04 80: 38:11 107: 44:40 137: 49:46 100: 51:24
3 Jyrki Kuusisto A03 49:23 134: 7:49 115: 15:23 93: 20:46 97: 24:44 101: 27:48 102: 29:56 85: 33:52 80: 36:38 109: 42:30 137: 47:59 100: 49:33
4 Arto Sinnelä A05 1:07:45 135: 11:46 115: 22:37 94: 32:58 114: 37:39 101: 39:42 102: 42:27 85: 46:15 80: 49:20 70: 53:59 109: 1:00:22 137: 1:05:35 100: 1:07:08
5 Timo Himberg A01

. Hauhon Sisu -2

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Arttu Koskinen A04 40:52 135: 6:09 88: 10:35 94: 18:35 114: 20:49 101: 22:31 102: 24:27 85: 27:47 80: 30:18 110: 35:23 137: 39:13 100: 40:42
2 Ari Hiiri A01 41:37 136: 5:28 88: 12:04 91: 16:30 96: 18:56 101: 21:52 102: 23:49 85: 27:18 80: 29:57 69: 31:48 107: 35:33 137: 39:51 100: 41:23
3 Terho Saaristo A02 40:08 136: 4:57 115: 11:49 91: 16:29 96: 19:13 101: 21:35 102: 23:41 85: 26:47 80: 29:50 107: 34:50 137: 38:30 100: 39:53
4 Jukka Pohjola A03 47:15 134: 7:56 115: 15:57 93: 21:01 97: 24:01 101: 27:01 102: 28:55 85: 32:20 80: 35:20 109: 42:01 137: 46:20 100: 47:41

. Ikaalisten Nouseva Voima -2

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jyri Paavola A04 34:55 135: 9:17 88: 13:00 94: 17:51 114: 20:29 101: 21:56 102: 23:30 85: 26:22 80: 28:28 110: 33:19 137: 36:58 100: 38:20
2 Tapio Hankala A02 48:35 136: 8:31 115: 18:56 91: 25:34 96: 28:00 101: 30:51 102: 32:29 85: 35:43 80: 38:15 107: 43:25 137: 47:02 100: 48:22
3 Lari Huusko A03 40:40 134: 6:11 115: 11:12 93: 15:40 97: 17:58 101: 20:36 102: 22:37 85: 25:43 80: 28:14 109: 34:27 137: 38:49 100: 40:18
4 Timo Narvinen A05 47:30 135: 6:54 115: 12:10 94: 16:41 114: 28:34 101: 30:33 102: 32:16 85: 35:20 80: 37:43 70: 39:09 109: 42:13 137: 46:19 100: 47:39

. MS Parma -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juha Peltola A01 33:18 136: 4:47 88: 9:44 91: 13:14 96: 15:14 101: 17:34 102: 19:02 85: 21:50 80: 23:55 69: 25:33 107: 28:47 137: 32:40 100: 33:53
2 Jussi Aumo A03 32:27 134: 5:32 115: 9:36 93: 13:22 97: 15:28 101: 17:44 102: 19:08 85: 21:53 80: 23:50 109: 27:32 137: 31:14 100: 32:26
3 Asgeir Mjösund A04 33:08 135: 6:19 88: 9:53 94: 14:52 114: 17:16 101: 18:38 102: 20:02 85: 22:40 80: 24:51 110: 29:26 137: 32:22 100: 33:28
4 Petteri Muukkonen A05 115: 8:58 94: 12:46 114: 14:33 101: 15:53 102: 17:20 85: 20:01 80: 21:55 70: 23:02 109: 25:45 137: 29:29 100: 30:36
5 Mikko Heikelä A02 136: 3:45 115: 8:40 91: 11:42 96: 13:34 101: 15:45 102: 17:05 85: 19:53 80: 22:04 107: 26:22 137: 29:24 100: 30:32

. Turun Suunnistajat -3

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Markku Rapo A02 40:11 136: 4:59 115: 11:13 91: 15:36 96: 18:08 101: 20:59 102: 22:43 85: 26:12 80: 28:35 107: 33:53 137: 38:31 100: 39:57
2 Jyrki Neuvonen A04
3 Marko Virta A05

D21

1. Liedon Parma -1 01:40:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anniina Paronen B02 33:19 103: 6:47 116: 10:14 83: 12:06 79: 15:43 76: 17:58 80: 21:17 67: 24:02 113: 32:09 100: 33:03
2 Outi Sareila B03 33:52 104: 6:14 116: 10:29 84: 11:46 72: 15:55 76: 18:25 80: 21:27 71: 22:38 67: 24:39 113: 32:49 100: 33:46
3 Reeta Kolkkala B01 33:27 103: 6:06 116: 9:55 82: 12:01 78: 15:18 76: 16:51 80: 20:55 69: 22:41 67: 23:56 137: 30:46 100: 32:10

2. Rajamäen Rykmentti -1 01:46:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heli Nummelin B01 35:25 103: 6:54 116: 10:26 82: 12:43 78: 17:01 76: 18:30 80: 21:59 69: 23:58 67: 25:17 137: 33:18 100: 35:06
2 Astra Francke B02 35:42 103: 7:22 116: 10:36 83: 12:29 79: 16:42 76: 18:46 80: 22:34 67: 25:55 113: 34:26 100: 35:23
3 Kaisa Salminen B03 35:22 104: 4:53 116: 10:15 84: 11:45 72: 15:40 76: 18:16 80: 21:52 71: 23:00 67: 25:08 113: 33:09 100: 34:02

3. Pargas IF -1 01:46:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ingela Mattsson B01 34:17 103: 6:49 116: 10:19 82: 12:38 78: 16:49 76: 18:17 80: 21:47 69: 23:46 67: 25:05 137: 32:29 100: 34:00
2 Sari Koskinen B03 37:20 104: 7:06 116: 11:29 84: 13:05 72: 17:23 76: 20:10 80: 24:24 71: 25:50 67: 27:51 113: 36:40 100: 37:46
3 Sanna Nymalm B02 35:20 103: 6:10 116: 9:34 83: 12:07 79: 16:42 76: 19:14 80: 22:40 67: 25:33 113: 33:23 100: 34:13

4. Rastikarhut -1 01:47:01

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anni Kulmala B02
2 Sanna Heinonen B01 37:06 103: 8:23 116: 12:06 82: 14:34 78: 18:52 76: 20:19 80: 24:05 69: 26:17 67: 27:42 137: 35:36 100: 37:17
3 Heli Jukkola B03 35:27 104: 5:18 116: 9:40 84: 11:17 72: 15:15 76: 17:53 80: 21:35 71: 22:52 67: 24:45 113: 33:28 100: 34:19

5. Turun Suunnistajat -1 01:52:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Johanna Seppinen B01 39:24 103: 8:24 116: 11:40 82: 15:00 78: 18:47 76: 21:08 80: 24:29 69: 27:47 67: 29:07 137: 38:05 100: 39:49
2 Vroni König-Salmi B02 30:37 103: 6:55 116: 9:57 83: 11:25 79: 14:39 76: 16:38 80: 20:04 67: 22:38 113: 29:44 100: 30:39
3 Salla Sukki B03 42:58 104: 5:35 116: 11:56 84: 13:43 72: 18:55 76: 22:12 80: 26:16 71: 27:45 67: 30:03 113: 40:15 100: 41:21

6. Liedon Parma -2 01:55:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Henna Mäkeläinen B02 41:49 103: 7:53 116: 13:00 83: 14:48 79: 18:55 76: 23:04 80: 27:05 67: 30:57 113: 40:30 100: 41:44
2 Katja Peltola B01 35:33 103: 8:50 116: 12:18 82: 14:28 78: 18:31 76: 19:51 80: 23:45 69: 25:37 67: 27:01 137: 35:03 100: 36:42
3 Anu Ekström B03 37:53 104: 6:39 116: 11:34 84: 13:10 72: 17:21 76: 20:01 80: 23:41 71: 25:04 67: 27:06 113: 35:38 100: 36:32

7. Rajamäen Rykmentti -2 01:58:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Virpi Remahl B02 39:38 103: 7:01 116: 10:32 83: 13:03 79: 18:27 76: 21:10 80: 25:19 67: 28:50 113: 38:13 100: 39:16
2 Lila Harjamäki B03 39:51 104: 7:05 116: 12:18 84: 14:10 72: 18:27 76: 21:24 80: 25:07 71: 26:36 67: 28:40 113: 38:26 100: 39:32
3 Tiina Komssi B01 39:14 103: 6:52 116: 12:27 82: 14:50 78: 18:50 76: 20:22 80: 24:08 69: 26:11 67: 27:42 137: 36:24 100: 37:58

8. Jämsän Retki-Veikot -1 01:59:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Laura Hokka B03 39:08 104: 6:12 116: 10:52 84: 13:00 72: 17:14 76: 19:55 80: 23:45 71: 26:02 67: 28:02 113: 37:54 100: 38:53
2 Mia Junnola B02 40:13 103: 9:01 116: 12:52 83: 15:10 79: 19:46 76: 22:07 80: 25:53 67: 29:47 113: 39:08 100: 40:08
3 Maaret Rantanen B01 40:30 103: 7:06 116: 11:11 82: 13:50 78: 17:59 76: 19:41 80: 25:01 69: 27:00 67: 28:45 137: 37:49 100: 39:21

9. Lappeen Riento -1 02:00:02

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kati Viitakoski B03 42:27 104: 9:03 116: 18:19 84: 19:36 72: 23:52 76: 26:45 80: 30:38 71: 32:12 67: 34:34 113: 43:37 100: 44:48
2 Satu Salorinne B02 38:20 103: 8:35 116: 12:05 83: 14:13 79: 18:38 76: 21:00 80: 24:44 67: 28:01 113: 36:53 100: 37:55
3 Mia Karvanen B01 39:14 103: 7:52 116: 12:26 82: 15:11 78: 19:51 76: 21:26 80: 25:24 69: 27:38 67: 29:18 137: 36:41 100: 38:04

10. Suunta-101 -1 02:01:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Milla Vehkaoja B03 39:17 104: 6:04 116: 10:44 84: 12:21 72: 16:49 76: 20:17 80: 23:54 71: 26:05 67: 28:11 113: 37:58 100: 38:57
2 Susanna Parkkisenniemi B01 38:25 103: 9:12 116: 13:06 82: 16:00 78: 20:09 76: 21:37 80: 25:16 69: 27:15 67: 28:43 137: 36:52 100: 38:35
3 Kaisu Martinmäki B02 43:22 103: 7:10 116: 11:09 83: 13:47 79: 18:16 76: 20:39 80: 24:35 67: 31:31 113: 41:04 100: 42:06

11. Espoon Suunta -1 02:02:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sini Kemppainen B01 33:58 103: 7:08 116: 10:35 82: 12:47 78: 16:39 76: 18:15 80: 21:30 69: 23:24 67: 24:45 137: 32:03 100: 33:42
2 Jaana Marjoniemi B03 48:13 104: 8:56 116: 16:31 84: 19:54 72: 25:08 76: 28:27 80: 32:49 71: 34:27 67: 36:56 113: 47:43 100: 49:00
3 Hanna Miettinen B02 40:28 103: 7:22 116: 11:23 83: 13:11 79: 17:14 76: 19:51 80: 24:00 67: 27:58 113: 38:00 100: 39:01

12. Kangasala SK -1 02:06:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Henna-Riikka Huhta B03 41:50 104: 9:44 116: 14:27 84: 15:51 72: 21:12 76: 24:10 80: 28:02 71: 29:33 67: 31:48 113: 40:37 100: 41:42
2 Eveliina Pietilä B01 43:38 103: 7:22 116: 18:32 82: 20:28 78: 24:08 76: 25:43 80: 29:20 69: 31:31 67: 33:08 137: 42:03 100: 43:35
3 Jaana Pietilä B02 40:56 103: 6:30 116: 12:56 83: 15:56 79: 19:53 76: 22:07 80: 26:05 67: 29:11 113: 38:32 100: 39:32

13. Kangasala SK -2 02:07:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kaisa Lantto B01 41:29 103: 7:30 116: 11:17 82: 14:39 78: 19:46 76: 21:25 80: 25:18 69: 28:05 67: 29:36 137: 38:41 100: 41:05
2 Tiina Äijälä B02 40:01 103: 11:06 116: 14:51 83: 17:01 79: 21:48 76: 24:00 80: 28:03 67: 31:11 113: 40:36 100: 41:41
3 Jenni Joensuu B03 46:07 104: 6:42 116: 12:15 84: 14:16 72: 19:49 76: 23:14 80: 27:55 71: 29:43 67: 32:44 113: 43:21 100: 44:30

14. Pargas IF -2 02:08:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Åsa Bengtsson B01 40:57 103: 8:12 116: 12:08 82: 14:59 78: 19:41 76: 21:24 80: 25:28 69: 27:54 67: 29:43 137: 38:43 100: 40:32
2 Annika von Schoultz B03 43:25 104: 7:55 116: 13:15 84: 14:59 72: 20:26 76: 24:06 80: 28:12 71: 29:50 67: 32:16 113: 42:02 100: 43:08
3 Jeannette Aumo B02 43:40 103: 9:40 116: 14:04 83: 16:37 79: 20:54 76: 23:11 80: 27:40 67: 31:00 113: 41:04 100: 42:11

15. Vehkalahden Veikot -1 02:15:14

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anni-Maija Fincke B02 38:30 103: 7:32 116: 11:03 83: 13:35 79: 17:28 76: 19:59 80: 23:51 67: 27:27 113: 37:14 100: 38:19
2 Anniina Heikkinen B03 48:15 104: 11:11 116: 16:15 84: 21:24 72: 25:28 76: 28:30 80: 32:50 71: 34:48 67: 36:55 113: 47:08 100: 48:16
3 Leena-Maija Harju B01 48:28 103: 6:49 116: 11:35 82: 15:44 78: 25:53 76: 27:30 80: 32:02 69: 34:07 67: 35:42 137: 45:14 100: 46:58

16. Lappeen Riento -2 03:02:11

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Riikka Laaksonen B03 58:39 104: 6:36 116: 24:19 84: 26:16 72: 30:46 76: 35:52 80: 40:47 71: 42:32 67: 44:58 113: 57:05 100: 58:18
2 Kaisa Kiljunen B01 1:08:43 103: 16:20 116: 28:17 82: 31:52 78: 37:54 76: 43:52 80: 48:58 69: 52:49 67: 54:46 137: 1:07:41 100: 1:10:01
3 Laura Häsä B02 54:49 103: 8:37 116: 19:01 83: 21:39 79: 26:17 76: 29:34 80: 35:47 67: 40:12 113: 51:51 100: 52:58

H35

1. Turun Metsänkävijät -1 01:52:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Arki C02 35:56 62: 7:27 115: 12:43 83: 15:15 75: 18:09 77: 20:15 81: 22:44 87: 26:09 70: 28:34 106: 32:17 113: 37:22 100: 38:22
2 Kari Lehto C03 37:04 64: 8:34 88: 13:14 83: 15:18 74: 17:27 77: 20:10 81: 22:18 87: 25:54 69: 28:19 106: 31:28 137: 35:45 100: 37:14
3 Heino Pakarinen C01 39:27 62: 8:31 90: 13:46 83: 15:43 74: 17:51 77: 20:36 81: 22:58 87: 26:35 71: 28:51 106: 33:09 137: 37:00 100: 38:18

2. OK Orient -1 01:54:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Thomas Nyholm C03 40:34 64: 6:31 88: 15:09 83: 17:14 74: 19:30 77: 22:11 81: 24:12 87: 27:24 69: 30:14 106: 33:41 137: 38:39 100: 40:17
2 Henry Nyberg C01 39:17 62: 5:34 90: 11:49 83: 14:29 74: 17:25 77: 19:58 81: 22:15 87: 26:20 71: 28:52 106: 33:30 137: 37:53 100: 39:24
3 Ove Simosas C02 34:18 62: 4:09 115: 9:08 83: 11:44 75: 14:08 77: 15:59 81: 17:50 87: 21:55 70: 24:10 106: 27:51 113: 32:25 100: 33:12

3. Suomusjärven Sisu -1 02:02:36

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jouni Iso-Markku C01 46:35 62: 4:54 90: 15:51 83: 18:02 74: 20:33 77: 23:29 81: 28:00 87: 31:53 71: 34:48 106: 39:46 137: 44:53 100: 46:25
2 Risto Nuuros C02 37:47 62: 5:31 115: 10:52 83: 13:44 75: 16:38 77: 18:41 81: 21:04 87: 24:26 70: 27:33 106: 31:22 113: 36:31 100: 37:32
3 Jouni Jaarinen C03 38:14 64: 7:04 88: 12:21 83: 14:24 74: 16:39 77: 19:16 81: 21:31 87: 24:56 69: 27:29 106: 30:56 137: 35:19 100: 36:52

4. Piikkiön Kehitys -1 02:05:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ilkka Vuorinen C02 46:47 62: 5:22 115: 14:56 83: 18:00 75: 21:21 77: 24:44 81: 27:59 87: 31:56 70: 34:48 106: 39:36 113: 45:28 100: 46:27
2 Olli Knaapi C01 39:51 62: 6:16 90: 11:46 83: 13:54 74: 16:06 77: 19:02 81: 22:04 87: 25:10 71: 28:29 106: 34:33 137: 38:58 100: 40:31
3 Seppo Loukonen C03 38:49 64: 6:18 88: 12:01 83: 14:03 74: 16:33 77: 19:41 81: 21:57 87: 25:35 69: 28:20 106: 31:33 137: 36:13 100: 37:36

5. RastiPerniö -1 02:05:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vesa Oksanen C03 42:13 64: 6:43 88: 13:58 83: 17:20 74: 19:57 77: 22:56 81: 25:35 87: 29:18 69: 31:54 106: 35:31 137: 40:42 100: 42:13
2 Osmo Saari C02 44:49 62: 8:47 115: 15:38 83: 18:35 75: 21:36 77: 23:44 81: 26:09 87: 29:57 70: 32:53 106: 38:32 113: 44:02 100: 45:00
3 Risto Gustafsson C01 38:40 62: 4:16 90: 10:33 83: 13:25 74: 15:50 77: 18:39 81: 20:52 87: 24:24 71: 27:02 106: 31:33 137: 36:01 100: 37:26

6. Angelniemen Ankkuri -1 02:08:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hannu Pyy C01 43:07 62: 5:12 90: 11:49 83: 17:17 74: 19:40 77: 22:23 81: 25:03 87: 28:55 71: 31:37 106: 36:34 137: 41:17 100: 42:55
2 Markku Kari C02 47:55 62: 6:17 115: 14:33 83: 17:33 75: 20:52 77: 23:14 81: 26:50 87: 32:03 70: 35:18 106: 40:09 113: 46:34 100: 47:41
3 Ilkka Saarimäki C03 37:19 64: 6:30 88: 11:24 83: 13:22 74: 15:38 77: 18:35 81: 20:58 87: 24:26 69: 27:03 106: 30:14 137: 34:30 100: 35:59

7. Turun Suunnistajat -1 02:08:52

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Keijo Hintukainen C01 38:51 62: 5:47 90: 12:20 83: 14:14 74: 16:35 77: 19:27 81: 22:27 87: 25:59 71: 28:53 106: 33:10 137: 37:53 100: 39:27
2 Markku Salmi C03 46:17 64: 9:48 88: 15:53 83: 19:16 74: 22:10 77: 25:16 81: 29:01 87: 32:24 69: 36:10 106: 39:41 137: 44:29 100: 46:00
3 Matti Salonen C02 43:43 62: 4:45 115: 10:53 83: 15:12 75: 18:46 77: 21:17 81: 24:25 87: 28:18 70: 31:15 106: 36:05 113: 41:31 100: 42:27

8. Mynämäen Suunnistajat -1 02:14:54

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Markku Keskitalo C02 35:43 62: 7:37 115: 13:01 83: 15:18 75: 18:07 77: 20:17 81: 22:44 87: 26:14 70: 28:37 106: 32:19 113: 37:15 100: 38:15
2 Jari Marttila C03 37:54 64: 6:33 88: 11:58 83: 14:40 74: 17:02 77: 19:38 81: 21:57 87: 25:35 69: 28:23 106: 31:46 137: 36:04 100: 37:37
3 Urpo Leino C01 1:01:17 62: 8:30 90: 17:31 83: 22:47 74: 25:32 77: 29:30 81: 34:19 87: 38:25 71: 46:59 106: 52:14 137: 58:13 100: 59:54

9. Piikkiön Karhu -1 02:31:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jukka Honkasaari C01 43:39 62: 5:18 90: 12:47 83: 15:41 74: 18:02 77: 21:15 81: 23:45 87: 27:23 71: 30:01 106: 36:34 137: 41:47 100: 43:24
2 Taisto Nieminen C03 48:57 64: 8:50 88: 16:12 83: 19:05 74: 22:25 77: 26:43 81: 29:53 87: 34:29 69: 37:26 106: 41:50 137: 47:38 100: 49:26
3 Harri Lukander C02 59:01 62: 7:47 115: 15:02 83: 21:04 75: 25:27 77: 29:38 81: 33:54 87: 39:15 70: 44:19 106: 50:02 113: 56:39 100: 57:34

HD18

1. Angelniemen Ankkuri -1 02:11:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tuomas Kari C01 38:51 62: 5:17 90: 13:05 83: 14:57 74: 17:15 77: 20:54 81: 23:14 87: 26:21 71: 28:47 106: 32:59 137: 37:49 100: 39:14
2 Milla Salo C02 55:13 62: 8:17 115: 19:55 83: 23:48 75: 28:20 77: 30:37 81: 33:59 87: 38:30 70: 41:38 106: 47:48 113: 53:58 100: 55:10
3 Jarkko Pyy C03 36:56 64: 5:10 88: 10:19 83: 13:01 74: 15:24 77: 18:26 81: 21:01 87: 24:27 69: 26:51 106: 30:11 137: 34:30 100: 35:51

2. Turun Suunnistajat -2 02:11:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Karhulahti C03 42:23 64: 6:49 88: 13:59 83: 15:53 74: 18:00 77: 21:06 81: 23:33 87: 28:54 69: 31:28 106: 36:07 137: 41:04 100: 42:52
2 Anni Maskuniitty C02 51:00 62: 6:36 115: 13:07 83: 16:48 75: 22:30 77: 27:05 81: 29:56 87: 34:18 70: 37:20 106: 43:50 113: 49:45 100: 50:51
3 Arto Ranki C01 37:49 62: 4:11 90: 10:11 83: 12:28 74: 14:53 77: 17:24 81: 20:42 87: 23:48 71: 26:20 106: 31:01 137: 35:14 100: 36:34

3. Lounais-Hämeen Rasti -1 02:15:38

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Kuusela C03 42:32 64: 6:53 88: 11:57 83: 14:28 74: 17:35 77: 20:56 81: 23:21 87: 26:30 69: 31:28 106: 35:01 137: 40:52 100: 42:52
2 Kirsi Saarinen C01 52:29 62: 6:20 90: 15:42 83: 18:53 74: 22:55 77: 26:06 81: 29:40 87: 34:01 71: 38:01 106: 44:49 137: 50:18 100: 52:02
3 Toni Koivisto C02 40:36 62: 5:09 115: 13:13 83: 15:47 75: 18:43 77: 21:10 81: 22:54 87: 26:18 70: 29:10 106: 33:32 113: 38:39 100: 39:27

4. Paimion Rasti -2 02:19:28

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Oskari Heiskanen C03 41:19 64: 7:26 88: 14:54 83: 16:50 74: 19:03 77: 21:52 81: 24:06 87: 27:24 69: 32:18 106: 35:51 137: 40:53 100: 42:41
2 Anna Hellsten C02 54:24 62: 12:01 115: 20:12 83: 23:15 75: 26:58 77: 29:25 81: 32:59 87: 37:19 70: 40:25 106: 48:27 113: 55:02 100: 56:01
3 Pasi Nurmi C01 43:44 62: 6:16 90: 16:04 83: 18:15 74: 20:54 77: 23:58 81: 26:29 87: 30:10 71: 32:41 106: 37:16 137: 41:25 100: 42:36

5. Turun Suunnistajat -1 02:19:31

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aleksi Mattila C02 37:30 62: 4:48 115: 10:52 83: 13:47 75: 16:42 77: 18:37 81: 21:09 87: 24:28 70: 26:51 106: 30:31 113: 36:10 100: 37:10
2 Johanna Ritanotko C01 58:33 62: 7:40 90: 18:14 83: 23:06 74: 26:16 77: 33:11 81: 36:13 87: 40:40 71: 44:38 106: 51:43 137: 57:30 100: 59:23
3 Tomi Mattila C03 43:28 64: 6:39 88: 12:48 83: 15:46 74: 18:04 77: 21:58 81: 24:11 87: 29:57 69: 33:36 106: 36:59 137: 41:17 100: 42:29

6. Paimion Rasti -3 02:19:33

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Saarinen C01 43:42 62: 5:04 90: 12:14 83: 14:36 74: 17:20 77: 23:46 81: 25:52 87: 29:30 71: 32:02 106: 37:15 137: 41:58 100: 43:33
2 Henna Tasanen C02 52:25 62: 8:30 115: 17:12 83: 20:13 75: 24:02 77: 26:33 81: 29:56 87: 34:32 70: 37:35 106: 45:30 113: 52:11 100: 53:15
3 Markku Salmi C03 43:26 64: 7:48 88: 13:51 83: 17:53 74: 20:34 77: 23:38 81: 26:00 87: 29:48 69: 33:13 106: 36:50 137: 41:04 100: 42:23

7. Lounais-Hämeen Rasti -2 02:55:19

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Harri Hirvonen C01 43:49 62: 6:06 90: 12:47 83: 15:28 74: 18:10 77: 21:00 81: 24:42 87: 29:29 71: 32:10 106: 37:30 137: 42:12 100: 43:48
2 Kirsi Aikasalo C03 1:08:59 64: 18:15 88: 26:55 83: 30:48 74: 34:31 77: 38:52 81: 42:57 87: 49:49 69: 53:12 106: 59:50 137: 1:06:41 100: 1:08:44
3 Tero Marttila C02 1:02:31 62: 5:49 115: 17:29 83: 21:27 75: 26:23 77: 31:10 81: 35:24 87: 40:54 70: 44:33 106: 50:53 113: 59:24 100: 1:00:34

8. Piikkiön Kehitys -1 03:01:18

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Ville Kivelä C01 43:59 62: 5:25 90: 12:17 83: 14:43 74: 17:23 77: 20:38 81: 23:17 87: 28:29 71: 31:23 106: 37:22 137: 42:14 100: 44:01
2 Niina Kaplas C03 1:05:02 64: 18:11 88: 26:46 83: 30:38 74: 34:51 77: 38:40 81: 41:48 87: 46:43 69: 50:22 106: 55:21 137: 1:02:43 100: 1:04:55
3 Aleksi Elo C02 1:12:16 62: 6:32 115: 15:54 83: 29:52 75: 36:00 77: 39:30 81: 44:44 87: 51:39 70: 55:59 106: 1:02:12 113: 1:10:00 100: 1:10:58

9. Turun Suunnistajat -3 03:26:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Emilia Mattila C01 55:32 62: 5:57 90: 16:10 83: 19:40 74: 23:10 77: 28:55 81: 32:31 87: 36:46 71: 40:29 106: 46:22 137: 53:01 100: 55:06
2 Niko Haapala C02 1:24:45 62: 11:58 115: 42:39 83: 46:01 75: 50:52 77: 55:52 81: 1:00:08 87: 1:04:34 70: 1:07:47 106: 1:13:52 113: 1:23:04 100: 1:24:21
3 Hanna Järvenmäki C03 1:05:43 64: 7:29 88: 24:19 83: 29:14 74: 32:35 77: 36:16 81: 42:11 87: 46:47 69: 49:52 106: 54:07 137: 1:02:31 100: 1:04:12

10. Turun Suunnistajat -4 03:35:42

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Tatu Virtanen C02 1:05:39 62: 5:17 115: 20:48 83: 24:36 75: 29:10 77: 33:50 81: 36:52 87: 43:06 70: 46:26 106: 55:32 113: 1:04:14 100: 1:05:23
2 Tapio Salonen C03 1:10:46 64: 15:56 88: 24:41 83: 28:30 74: 32:20 77: 37:27 81: 42:18 87: 47:23 69: 51:38 106: 59:10 137: 1:08:31 100: 1:10:23
3 Niina Nissilä C01

. Kimito Sportförening -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Andre Lindqvist C02 47:52 62: 5:59 115: 12:39 83: 15:57 75: 19:43 77: 23:08 81: 25:35 87: 31:04 70: 34:46 106: 40:45 113: 47:11 100: 48:22
2 Angelica Lindqvist C03 1:08:41 64: 15:15 88: 25:28 83: 28:35 74: 32:24 77: 37:12 81: 41:26 87: 47:22 69: 51:21 106: 57:31 137: 1:06:01 100: 1:08:21
3 Mats Biström C01 62: 10:20 90: 18:39 83: 22:13 74: 25:16 77: 31:13 81: 36:18 87: 46:11 71: 49:49 137: 1:00:55 100: 1:02:27

. Paimion Rasti -4

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lasse Rahkonen C02 1:19:03 62: 5:33 115: 19:34 83: 31:24 75: 41:24 77: 45:42 81: 50:21 87: 55:48 70: 1:02:31 106: 1:08:51 113: 1:17:34 100: 1:18:49
2 Hanna Pärnä C03 1:11:45 64: 14:34 88: 25:40 83: 30:43 74: 35:13 77: 40:58 81: 45:35 87: 51:18 69: 55:06 106: 1:00:36 137: 1:09:32 100: 1:11:20
3 Panu Karjalainen C01

. Paimion Rasti -5

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Anna Väli-Klemelä C03 49:01 64: 6:30 88: 13:51 83: 16:50 74: 19:59 77: 23:44 81: 26:28 87: 31:42 69: 35:24 106: 40:57 137: 47:22 100: 49:00

. Paimion Rasti -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mikael Hellström C02 62: 6:38 115: 14:20 83: 17:19 75: 20:35 77: 22:35 81: 24:47 87: 29:51 106: 36:11 113: 41:56 100: 42:56
2 Heli Lyytikäinen C01 62: 12:26 90: 21:07 83: 23:35 74: 26:37 77: 29:52 81: 33:20 87: 37:44 71: 41:34 106: 48:54 137: 54:33 100: 56:17

H50

1. Liedon Parma -1 01:31:29

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Grönroos E03 31:27 108: 6:15 90: 11:32 83: 14:18 74: 16:46 71: 19:36 107: 24:53 113: 30:42 100: 31:44
2 Martti Kemppi E02 30:42 108: 6:35 115: 11:37 83: 14:12 74: 16:39 95: 21:15 107: 24:42 137: 29:28 100: 31:04
3 Raimo Jalonen E01 29:20 62: 4:03 88: 11:52 83: 13:54 74: 16:00 70: 19:00 107: 23:10 137: 26:46 100: 28:05

2. Delta -1 01:32:06

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Leijola E02 32:54 108: 5:45 115: 11:31 83: 14:25 74: 16:43 95: 21:19 107: 25:46 137: 31:04 100: 32:37
2 Seppo Väli-Klemelä E03 28:45 108: 6:12 90: 10:48 83: 13:24 74: 15:41 71: 18:20 107: 22:57 113: 28:04 100: 29:00
3 Risto Wessman E01 30:26 62: 4:03 88: 12:44 83: 14:32 74: 16:43 70: 19:48 107: 23:48 137: 27:43 100: 29:09

3. Suomusjärven SiSu -1 01:43:00

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Sauli Hyytiäinen E01 30:12 62: 5:12 88: 10:52 83: 13:18 74: 16:04 70: 19:23 107: 24:10 137: 28:27 100: 30:03
2 Matti Mäkirinne E03 33:06 108: 6:39 90: 12:41 83: 15:06 74: 17:30 71: 20:37 107: 25:47 113: 31:49 100: 32:52
3 Jouko Visa E02 39:41 108: 8:14 115: 16:52 83: 19:49 74: 22:10 95: 27:37 107: 32:08 137: 36:40 100: 38:15

4. Angelniemen Ankkuri -1 01:43:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jaakko Mäkinen E01 38:39 62: 6:40 88: 15:55 83: 18:25 74: 21:10 70: 27:04 107: 32:23 137: 37:19 100: 39:13
2 Matti Mäkinen E02 33:24 108: 6:39 115: 12:30 83: 15:22 74: 18:08 95: 22:17 107: 26:20 137: 31:36 100: 33:22
3 Erkki Laine E03 31:11 108: 5:27 90: 11:05 83: 13:38 74: 16:26 71: 19:14 107: 24:19 113: 29:00 100: 29:55

5. Kemiön Kiilat -1 01:47:32

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Mikko Mannonen E01 32:33 62: 5:25 88: 11:05 83: 13:37 74: 16:33 70: 20:28 107: 25:18 137: 30:33 100: 32:22
2 Paavo Ratia E03 36:26 108: 7:17 90: 13:42 83: 16:33 74: 19:44 71: 22:59 107: 28:58 113: 34:55 100: 36:02
3 Pentti Ratia E02 38:33 108: 6:43 115: 12:55 83: 16:39 74: 19:35 95: 26:29 107: 30:17 137: 35:10 100: 36:59

6. Turun Metsänkävijät -2 01:49:05

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Timo Varila E03 29:19 108: 5:28 90: 10:34 83: 12:40 74: 15:11 71: 17:50 107: 23:14 113: 28:08 100: 29:08
2 Reima Nummelin E02 45:17 108: 12:17 115: 20:50 83: 24:27 74: 27:29 95: 32:49 107: 36:55 137: 42:31 100: 44:39
3 Pekka Inki E01 34:28 62: 5:08 88: 11:57 83: 15:19 74: 18:29 70: 21:57 107: 26:44 137: 31:29 100: 33:06

7. Turun Suunnistajat -2 01:51:15

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juhani Koiranen E02 32:40 108: 5:44 115: 11:33 83: 14:27 74: 16:59 95: 21:23 107: 25:38 137: 31:11 100: 32:37
2 Kalevi Moisio E03 44:30 108: 16:04 90: 22:10 83: 24:41 74: 27:49 71: 30:53 107: 37:32 113: 43:14 100: 44:19
3 Jorma Paldanius E01 34:03 62: 4:38 88: 10:55 83: 13:17 74: 16:00 70: 19:26 107: 26:08 137: 30:42 100: 32:29

8. Pargas IF -1 01:51:58

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Bengt Westerlund E03 34:47 108: 8:33 90: 14:42 83: 17:20 74: 19:55 71: 23:07 107: 29:02 113: 34:13 100: 35:05
2 Bernt Engström E01 47:53 62: 7:12 88: 22:18 83: 25:32 74: 28:15 70: 35:25 107: 43:02 137: 47:24 100: 48:51
3 Olli Vennelä E02 29:17 108: 5:10 115: 9:51 83: 12:20 74: 14:55 95: 18:43 107: 21:52 137: 26:33 100: 27:59

9. Maarian Mahti -1 01:53:32

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jarmo Vuorinen E02 40:29 108: 5:50 115: 11:46 83: 14:33 74: 16:56 95: 21:51 107: 33:23 137: 39:03 100: 40:31
2 Juhani Jokinen E03 38:01 108: 6:34 90: 12:16 83: 15:16 74: 17:35 71: 25:36 107: 30:53 113: 36:44 100: 37:46
3 Jarkko Vuorinen E01 35:01 62: 6:54 88: 13:46 83: 16:33 74: 19:19 70: 22:21 107: 27:26 137: 32:12 100: 33:46

10. Turun Suunnistajat -1 01:58:35

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pekka Salmi E01 32:20 62: 5:44 88: 12:12 83: 14:44 74: 17:04 70: 21:29 107: 26:00 137: 30:39 100: 32:20
2 Paavo Malmivirta E02 44:34 108: 16:21 115: 21:58 83: 24:46 74: 28:12 95: 33:28 107: 37:45 137: 43:01 100: 44:44
3 Jaakko Halla E03 41:40 108: 6:48 90: 13:20 83: 16:29 74: 19:35 71: 23:05 107: 31:20 113: 38:49 100: 40:06

11. Loimaan Jankko -1 02:03:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Heimo Hongisto E01 30:30 62: 5:09 88: 11:43 83: 14:04 74: 16:25 70: 19:31 107: 24:22 137: 28:32 100: 30:11
2 Pentii Saario E02 44:45 108: 7:28 115: 18:52 83: 22:36 74: 26:09 95: 31:14 107: 37:10 137: 42:49 100: 45:09
3 Ahti Isosomppi E03 48:01 108: 7:44 90: 14:36 83: 17:29 74: 20:11 71: 29:21 107: 38:33 113: 45:31 100: 46:33

12. Hirvensalon Heitto -1 02:12:34

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pertti Salmenoja E03 33:24 108: 6:55 90: 13:45 83: 16:05 74: 18:55 71: 21:27 107: 27:06 113: 32:21 100: 33:15
2 Pentti Tammisaari E01 33:45 62: 6:12 88: 15:40 83: 17:41 74: 20:14 70: 23:33 107: 28:08 137: 32:35 100: 34:10
3 Olavi Grönholm E02 1:05:24 108: 5:37 115: 16:12 83: 19:28 74: 43:50 95: 48:53 107: 53:53 137: 1:02:20 100: 1:03:59

13. Kimito Sportförening -1 02:20:44

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Bengt Holmström E02 36:22 108: 6:46 115: 13:12 83: 16:25 74: 19:20 95: 24:21 107: 29:01 137: 34:12 100: 36:11
2 Rolf Nordell E01 51:30 62: 6:08 88: 13:34 83: 16:35 74: 19:38 70: 35:27 107: 44:35 137: 49:24 100: 51:09
3 Per-Åke Mattsson E03 52:51 108: 6:00 90: 13:25 83: 17:29 74: 20:41 71: 31:49 107: 45:05 113: 50:32 100: 51:29

14. Turun Suunnistajat -3 02:41:13

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Arvo Laineoja E03 50:46 108: 8:30 90: 21:52 83: 25:59 74: 30:21 71: 34:25 107: 41:50 113: 49:51 100: 51:07
2 Tauno Laaksonen E01 49:34 62: 7:19 88: 22:41 83: 26:30 74: 29:41 70: 34:27 107: 40:34 137: 46:29 100: 48:48
3 Juho Syväluoma E02 1:00:52 108: 21:04 115: 28:41 83: 32:45 74: 36:44 95: 45:58 107: 51:29 137: 57:30 100: 59:15

. Turun Metsänkävijät -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Pentti Hirvonen E02 32:58 108: 5:40 115: 11:34 83: 14:23 74: 16:55 95: 21:22 107: 25:34 137: 31:05 100: 32:39
2 Heikki Knuuti E01 38:30 62: 6:07 88: 15:26 83: 18:29 74: 21:44 70: 25:30 107: 31:47 137: 36:16 100: 38:18
3 Jouko Suominen E03 108: 5:49 83: 15:57 74: 19:23 107: 27:38 100: 34:28

D35

1. Liedon Parma -1 02:07:07

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Liisa Veijalainen F03 37:33 135: 10:43 88: 17:13 85: 18:55 73: 21:30 71: 24:58 106: 31:17 113: 37:50 100: 39:06
2 Tuula Kemppi F01 46:54 64: 9:42 115: 21:00 85: 23:26 73: 26:28 69: 31:27 106: 37:15 137: 44:23 100: 46:40
3 Airi Toivonen F02 42:39 64: 7:16 90: 19:02 85: 20:34 73: 23:26 70: 27:22 106: 32:48 113: 39:48 100: 40:58

2. Hirvensalon Heitto -1 02:26:45

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hely Salmenoja F02 46:55 64: 10:17 90: 20:40 85: 23:54 73: 26:39 70: 31:16 106: 37:14 113: 45:29 100: 46:40
2 Pirjo Järvenranta F03 56:03 135: 16:23 88: 23:48 85: 25:50 73: 29:33 71: 35:44 106: 43:29 113: 54:57 100: 56:19
3 Carola Penger F01 43:47

3. Turun Suunnistajat -1 02:33:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Marjo Hovirinta F01 1:03:22 64: 21:34 115: 35:41 85: 38:52 73: 43:10 69: 48:41 106: 53:39 137: 1:00:44 100: 1:03:23
2 Pirjo Kurppa F03 49:37 135: 10:32 88: 16:43 85: 18:22 73: 21:07 71: 24:24 106: 41:10 113: 48:22 100: 49:27
3 Pirkko Kalliola F02 40:43 64: 10:54 90: 18:38 85: 20:11 73: 22:55 70: 26:53 106: 31:38 113: 38:03 100: 39:06

4. Angelniemen Ankkuri -1 03:09:20

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Helena Saarimäki F01 1:03:34 64: 21:32 115: 35:16 85: 38:32 73: 42:19 69: 47:51 106: 53:38 137: 1:01:33 100: 1:03:42
2 Raili Hofmann F02 59:42 64: 18:30 90: 28:34 85: 30:56 73: 35:02 70: 39:42 106: 48:50 113: 57:27 100: 58:52
3 Jaana Kukkonen F03 1:06:03 135: 15:35 88: 26:33 85: 31:10 73: 35:53 71: 48:41 106: 55:33 113: 1:03:11 100: 1:04:23

HD14

1. Turun Suunnistajat -1 01:18:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antero Ranki G03 22:30 64: 6:58 103: 10:34 95: 11:41 67: 12:43 109: 15:57 113: 21:46 100: 22:45
2 Tuulia Mattila G01 31:53 62: 8:16 103: 12:50 95: 14:30 67: 15:55 106: 21:22 137: 29:35 100: 31:21
3 Markus Mononen G02 23:44 64: 5:46 103: 8:16 95: 9:44 67: 11:07 105: 14:29 137: 20:41 100: 22:18

2. Angelniemen Ankkuri -1 01:28:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Laakkio G01 23:49 62: 5:34 103: 8:26 95: 10:16 67: 11:37 106: 16:50 137: 22:00 100: 23:31
2 Heini Saarimäki G02 30:57 64: 8:47 103: 11:27 95: 12:59 67: 14:17 105: 21:17 137: 28:23 100: 30:19
3 Olli Salo G03 33:22 64: 11:59 103: 17:37 95: 19:05 67: 20:12 109: 24:27 113: 30:47 100: 31:55

3. Liedon Parma -1 01:30:09

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Nummela G03 22:34 64: 6:52 103: 10:23 95: 11:40 67: 12:49 109: 16:10 113: 21:46 100: 22:49
2 Suvi Torikka G01 32:14 62: 8:44 103: 13:06 95: 15:02 67: 16:43 106: 21:37 137: 29:49 100: 31:49
3 Janne Peltola G02 35:21 64: 11:55 103: 17:29 95: 18:52 67: 20:29 105: 23:37 137: 32:13 100: 33:55

4. Angelniemen Ankkuri -2 01:35:37

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Veijo Isojunno G02 23:45 64: 6:52 103: 10:21 95: 11:34 67: 12:34 105: 15:33 137: 22:28 100: 23:52
2 Joosefiina Kukkonen G03 28:00 64: 9:02 103: 11:41 95: 13:14 67: 14:31 109: 18:38 113: 26:36 100: 27:46
3 Olli-Pekka Laakkio G01 43:52 62: 7:57 103: 13:08 95: 15:18 67: 19:01 106: 32:36 137: 40:47 100: 42:32

5. Liedon Parma -2 01:37:17

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Hanna Sareila G01 23:46 62: 5:50 103: 8:40 95: 10:12 67: 12:06 106: 15:28 137: 21:52 100: 23:29
2 Olli Suonpää G03 45:07 64: 12:32 103: 17:36 95: 19:08 67: 30:10 109: 34:47 113: 43:37 100: 44:43
3 Lasse Suonpää G02 28:23 64: 11:37 103: 13:45 95: 15:06 67: 16:18 105: 20:08 137: 25:23 100: 26:55

6. Paimion Rasti -1 01:45:59

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aleksi Toivola G01 28:39 62: 5:51 103: 10:13 95: 11:37 67: 12:50 106: 17:20 137: 26:37 100: 28:34
2 Jaana Sipponen G02 43:23 64: 21:22 103: 25:15 95: 27:19 67: 29:13 105: 33:57 137: 41:11 100: 43:18
3 Jaana Grönholm G03 33:56 64: 8:48 103: 13:05 95: 15:10 67: 17:39 109: 22:27 113: 30:57 100: 32:18

7. Turun Suunnistajat -2 01:57:43

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juuso Salmi G01 28:28 62: 7:18 103: 10:46 95: 14:35 67: 15:46 106: 19:47 137: 26:05 100: 28:12
2 Maisa Finnholm G03 55:27 64: 21:34 103: 25:49 95: 28:21 67: 32:32 109: 42:19 113: 53:42 100: 55:23
3 Riku Haapala G02 33:47 64: 10:11 103: 16:12 95: 17:52 67: 19:47 105: 23:32 137: 30:44 100: 32:19

8. Pargas IF -1 02:29:40

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Daniel Oivo G03 34:17 64: 10:37 103: 16:51 95: 18:37 67: 20:39 109: 24:50 113: 33:13 100: 34:24
2 Henrik Öhrnberg G02 37:28 64: 15:58 103: 19:53 95: 21:47 67: 23:47 105: 28:15 137: 35:41 100: 37:39
3 Kristina Laaksonen G01 1:17:55 62: 25:48 103: 33:24 95: 42:27 67: 47:16 106: 59:23 137: 1:13:59 100: 1:16:07

9. Paimion Rasti -2 02:33:03

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juho Summa G02 48:18 64: 10:15 103: 16:20 95: 18:15 67: 19:36 105: 35:16 137: 45:26 100: 48:05
2 Annika Westerholm G03 56:06 64: 25:20 103: 29:13 95: 31:27 67: 34:54 109: 41:32 113: 54:25 100: 56:43
3 Vilppu Karjalainen G01 48:38 62: 13:19 103: 20:28 95: 23:17 67: 26:00 106: 34:48 137: 45:41 100: 47:22

. Turun Suunnistajat -3

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Lauri Nikulainen G02 24:10 64: 6:29 103: 10:05 95: 11:15 67: 12:14 105: 15:07 137: 22:11 100: 23:45
2 Mikko Saari G01 100: 47:03
3 Matti Leinonen G03 64: 12:41 103: 15:42 95: 17:39 67: 21:00 109: 24:51 113: 32:57 100: 34:06

. Tuusulan Voima-Veikot -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Outi Itävuo G03 1:02:21 64: 8:41 103: 13:55 95: 16:16 67: 18:44 109: 36:48 113: 1:00:45 100: 1:01:52
2 Aki Salakka G02 103: 28:55 95: 31:36 67: 34:08 105: 41:19 137: 53:55 100: 55:48
3 Janna Mänkärlä G01 62: 19:35 103: 24:13 95: 26:03 67: 28:29 106: 32:51 137: 40:04 100: 41:56

. Mynämäen Suunnistajat -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Reetta Lövgen G02 64: 10:06 103: 16:20 95: 18:04 67: 19:42 100: 58:13
2 Anna-Sofia Vainio G01 62: 10:27 103: 15:05 95: 17:17 67: 20:04 106: 24:56 137: 32:24 100: 34:27

KUNTO

1. Liedon Parma -1 01:23:49

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Vesa Mörsky F03 28:14 135: 7:18 88: 11:55 85: 13:16 73: 15:32 71: 17:50 106: 22:39 113: 27:29 100: 28:25
2 Pasi Mäkinen F01 28:16 64: 6:44 115: 11:47 85: 13:21 73: 15:22 69: 18:41 106: 22:13 137: 27:28 100: 29:06
3 Jussi Suna F02 27:18 64: 4:47 90: 10:04 85: 11:29 73: 13:39 70: 16:29 106: 20:08 113: 25:21 100: 26:11

2. NMP Roamers -3 01:26:30

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jouni Anttila F03 26:14 135: 6:49 88: 10:46 85: 11:52 73: 13:50 71: 16:11 106: 20:42 113: 25:09 100: 26:01
2 Ari Peltola F01 35:28 64: 10:06 115: 15:13 85: 17:04 73: 19:38 69: 24:15 106: 28:28 137: 33:43 100: 35:13
3 Tommi Nyberg F02 24:47 64: 4:30 90: 9:21 85: 10:31 73: 12:28 70: 15:14 106: 18:28 113: 22:49 100: 23:38

3. Hiisirasti -1 01:29:50

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Aleksi Aaltonen F01 29:17 64: 5:40 115: 12:36 85: 15:02 73: 17:00 69: 20:05 106: 23:09 137: 27:30 100: 29:03
2 Tuomas Asikainen F02 34:11 64: 9:06 90: 16:09 85: 18:39 73: 21:06 70: 23:54 106: 27:44 113: 33:02 100: 33:55
3 Kari Sinikallas F03 26:21 135: 5:45 88: 9:32 85: 11:50 73: 13:41 71: 16:05 106: 20:12 113: 24:21 100: 25:10

4. MS Parma -1 01:30:50

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jussi Leskinen F02 28:09 64: 5:55 90: 11:20 85: 12:26 73: 15:09 70: 18:06 106: 22:36 113: 27:18 100: 28:17
2 Kaj Saarinen F01 27:29 64: 5:40 115: 10:29 85: 12:14 73: 14:20 69: 17:30 106: 20:57 137: 26:07 100: 27:33
3 Samuli Havia F03 35:11 135: 10:21 88: 15:06 85: 16:22 73: 18:45 71: 21:41 106: 27:33 113: 33:02 100: 33:57

5. Rasti88 -2 01:48:16

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Matti Torikka F03 38:13 135: 12:13 88: 18:03 85: 20:48 73: 23:34 71: 26:19 106: 31:02 113: 36:58 100: 38:03
2 Kari Isotalo F02 34:15 64: 7:10 90: 14:14 85: 16:00 73: 18:26 70: 22:01 106: 27:01 113: 33:13 100: 34:17
3 Juha Sinkkonen F01 35:48 64: 5:54 115: 13:38 85: 15:44 73: 18:49 69: 23:02 106: 27:09 137: 32:48 100: 34:38

6. Turun Suunnistajat -1 01:49:22

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Olli Kara F02 28:24 64: 5:56 90: 11:11 85: 12:43 73: 15:08 70: 18:11 106: 22:37 113: 27:28 100: 28:23
2 Juha-Matti Saario F03 44:09 135: 13:32 88: 18:54 85: 20:22 73: 24:06 71: 27:28 106: 35:22 113: 43:06 100: 44:10
3 Pasi Nissilä F01 36:48 64: 5:44 115: 14:57 85: 17:34 73: 20:27 69: 24:45 106: 28:30 137: 33:25 100: 35:12

7. Kemiön Kiilat -1 01:58:48

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Jaakko Virtanen F02 43:36 64: 13:22 90: 20:13 85: 21:42 73: 24:53 70: 31:14 106: 35:56 113: 42:14 100: 43:33
2 Mika Leppänen F03 37:59 135: 9:23 88: 15:20 85: 16:53 73: 19:29 71: 23:10 106: 29:17 113: 36:19 100: 37:21
3 Juha Ratia F01 37:12 64: 5:55 115: 12:49 85: 15:13 73: 17:54 69: 24:39 106: 28:31 137: 34:42 100: 36:08

8. Piketti -1 02:01:10

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Antti Rantasaari F01 33:48 64: 7:00 115: 13:20 85: 15:35 73: 18:03 69: 22:16 106: 26:35 137: 31:44 100: 33:54
2 Pekka Laakso F03 48:42 135: 19:46 88: 25:22 85: 27:06 73: 31:51 71: 35:10 106: 41:48 113: 48:40 100: 49:44
3 Esa Viitanen F02 38:40 64: 6:46 90: 12:36 85: 14:12 73: 17:49 70: 20:47 106: 30:48 113: 36:30 100: 37:27

9. Luiskaotsat -1 02:15:47

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kalle Ranto F01 44:21 64: 10:37 115: 21:49 85: 24:00 73: 29:15 69: 32:47 106: 37:36 137: 42:44 100: 44:38
2 Ari Renvall F03 48:37 135: 10:46 88: 26:11 85: 30:49 73: 33:14 71: 36:15 106: 41:36 113: 47:28 100: 48:25
3 Henri Virtanen F02 42:47 64: 7:31 90: 14:21 85: 16:17 73: 19:42 70: 24:58 106: 33:45 113: 40:37 100: 41:38

10. NMP Roamers -2 02:30:04

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juha Vasarainen F02 1:00:56 64: 17:40 90: 29:44 85: 33:11 73: 39:51 70: 44:22 106: 50:43 113: 59:23 100: 1:00:34
2 Pertti Saarinen F03 42:04 135: 10:36 88: 16:43 85: 18:35 73: 21:39 71: 25:32 106: 32:32 113: 40:05 100: 41:24
3 Minna Keränen F01 47:03 64: 7:28 115: 17:23 85: 20:14 73: 25:40 69: 30:40 106: 35:45 137: 43:30 100: 45:26

11. Rasti88 -3 02:31:25

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Juha Tetri F01
2 Touko Tuomola F02 32:45 64: 6:40 90: 15:31 85: 16:43 73: 19:27 70: 22:21 106: 26:10 113: 31:33 100: 32:32
3 Tuula Sinkkonen F03 1:14:33 135: 18:33 88: 27:27 85: 29:15 73: 40:04 71: 50:39 106: 1:01:38 113: 1:11:20 100: 1:13:01

12. Paimion Rasti -1 03:35:26

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Laura Nieminen F03
2 Hanna-Maaret Ahlqvist F01 1:13:34 64: 12:55 115: 38:39 85: 41:39 73: 46:02 69: 56:36 106: 1:03:58 137: 1:10:40 100: 1:13:06
3 Tiina Nurmio F02

. Rasti88 -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Kaarina Rahkasuo F02 52:22 64: 8:06 90: 16:48 85: 18:38 73: 21:51 70: 26:45 106: 43:12 113: 50:11 100: 51:38
2 Pirkko Eskola F01 44:11 64: 10:55 115: 18:12 85: 21:07 73: 24:16 69: 29:15 106: 35:55 137: 41:42 100: 43:38
3 Soile Hakanpää F03 135: 10:13 88: 26:43 85: 28:48 100: 1:04:25

. NMP Roamers -1

Osuus Nimi Rata Osuustulos Rastiajat
1 Taina Kurppa F01 1:31:55 64: 13:34 115: 47:46 85: 51:17 73: 55:17 69: 1:08:21 106: 1:15:55 137: 1:28:21 100: 1:31:24
2 Tanja Peltola F02 1:06:07 64: 20:16 90: 30:27 85: 33:27 73: 38:11 70: 43:59 106: 52:50 113: 1:04:13 100: 1:05:38
3 Marika Smids F03